O výstavách

Proč vlastně výstavy? - Nikde jinde totiž nemáte takovou příležitost setkat se s takovým množstvím plemen, ať už co do rozmanitosti, tak i do počtu, jako právě na výstavě. Nejsou to jen přehlídky psí krásy, ale i příležitost k porovnání jedinců jednotlivých plemen.
Svou velmi významnou roli mají výstavy pro chov, a tudíž i pro budoucí úroveň plemene, protože pro zařazení do chovu je právě dobré výstavní hodnocení jedním z předpokladů.
Pokud se stanete pravidelným vystavovatelem, vždy vás potěší pohovořit si zde se starými známými a pochlubit se svými úspěchy, nebo se seznámit s úplně novými přáteli, kteří mají stejné zájmy. Z takových rozhovorů často vzejdou užitečné tipy a podněty pro váš společný život s vašim psím přítelem, které vám určitě žádná příručka nedá. A vždy je co se učit!
Navíc je výstava i příležitostí k nákupům kynologických potřeb přímo v areálu výstaviště. Většinou se zde nabízí široká paleta kynologické literatury, rozmanitá nabídka krmiva pro psy a různé chovatelské potřeby, většinou za velmi příznivé ceny. Navíc s možností zeptat se na konkrétní dotazy přímo výrobce nebo zkušeného odborníka.

 

TYPY VÝSTAV

 

VÝSTAVNÍ TŘÍDY

 

CO MUSÍ PES UMĚT